loader

Ogłoszenia parafialne 10. marca 2019

09
Mar

Ogłoszenia parafialne 10. marca 2019

 

I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś o 12.00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do rocznicy I Komunii Świętej.
 2. Także dziś  o 16.30 nauki przedślubne w salce na plebanii.
 3. We wtorek modlimy się i wspieramy ofiarami Radio Maryja i Telewizję Trwam.
 4. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek: dla dzieci o 16.30, dla dorosłych i młodzieży o 17.30. Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.30. W środę i piątek o 6.30 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej.
 6. Kandydaci do bierzmowania mają obowiązek uczestnictwa w Drodze Krzyżowej przez cały Wielki Post. Dlatego w tym czasie nie ma będzie spotkań.
 7. Nieustający Różaniec zaprasza na modlitwę w intencji naszej parafii na progu Wielkiego Postu, szczególnie za tych, którzy od lat nie przystępują do sakramentów świętych. Od czwartku [7 marca] do piątku[16 marca] przez kolejnych 9 dni jest odprawiana Msza Święta o godz. 15.00 połączona z nabożeństwem błagalnym. Zapraszamy.
 8. Przypominamy o trwających w naszej parafii katechezach Drogi Neokatechumenalnej. W tym tygodniu katechezy odbędą się wyjątkowo w poniedziałek środę i czwartek o godz. 19.15, w kościele. To także będzie najważniejsza część tych katechez. Zapraszamy serdecznie.
 9. Prosimy o przynoszenie starych plam do kartonu pod chórem.  
 10. Na stoisku przed kościołem można nabyć, kartki świąteczne, baranki wielkanocne, prasę katolicką: Gościa Niedzielnego z dodatkiem diecezjalnym (jest relacja z wprowadzenia relikwii bł. Jerzego do naszego kościoła). Przy wyjściu z kościoła biuletyn parafialny – dziękujemy za dobrowolne ofiary na jego druk.
 11. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
 12. W ostatnim czasie pożegnaliśmy do wieczności :śp. Romana Heidner, śp. Franciszka Biegajewskiego i śp. Edwarda Nawrockiego, Wieczny odpoczynek…