loader

Ogłoszenia parafialne 24. marca 2019

23
Mar

Ogłoszenia parafialne 24. marca 2019

 

III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Ofiary składane na tace są dziś przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Za troskę materialną i modlitwę o powołania składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Za tydzień ofiary do puszek będą przeznaczone na przygotowanie paczek dla najuboższych na Wielkanoc.
 3. Jutro [w poniedziałek] 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia, a także 27 rocznicę powstania diecezji elbląskiej.
 4. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań.
 5. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek: dla dzieci o 16.30, dla dorosłych i młodzieży o 17.30. Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.30. W środę i piątek o 6.30 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej.
 6. Kandydaci do bierzmowania mają obowiązek uczestnictwa w Drodze Krzyżowej przez cały Wielki Post. Po nabożeństwie proszę przychodzić po podpisy do zakrystii. Dlatego w tym czasie nie będzie spotkań formacyjnych.
 7. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się za tydzień, w niedzielę 31. marca. Poprowadzi je ks. Krzysztof Laska, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych z archidiecezji warmińskiej. Program rekolekcji jest dostępny w gablocie, w biuletynie i na stronie internetowej. Bierzmowani są zobowiązani do uczestnictwa w nich – proszę zarezerwować sobie na to czas.
 8. Przypominamy o trwających w naszej parafii katechezach Drogi Neokatechumenalnej. W tym tygodniu katechezy odbędą się we wtorek o godz. 19.15, w kościele. W środę [27 marca] o 19:15 ks. bp Józef Wysocki wręczy Pismo Święte osobom, które pragną wejść do wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej. Zapraszamy na to wydarzenie.
 9. Prosimy o przynoszenie starych plam do kartonu pod chórem.  
 10. Na stoisku przed kościołem można nabyć, kartki świąteczne, baranki wielkanocne, świece (paschaliki), prasę katolicką: Gościa Niedzielnego z dodatkiem diecezjalnym). Przy wyjściu z kościoła biuletyn parafialny – dziękujemy za dobrowolne ofiary na jego druk.
 11. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
 12. W ostatnim czasie pożegnaliśmy do wieczności: śp. Waldemara Lisztwan, Wieczny odpoczynek…