loader

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 31. 03. 2019

31
Mar

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 31. 03. 2019

 

IV Niedziela Wielkiego Postu

  1. Rozpoczęliśmy dziś w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je ks. Krzysztof Laska, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych z archidiecezji warmińskiej. W poniedziałek, wtorek i środę porządek nauk: 8.00 i 18.00 – Msza z nauką dla dorosłych; dla młodzieży (obowiązkowo dla kandydatów do bierzmowania): w poniedziałek i wtorek: 19.00 i środa – razem z dorosłymi o 18. Sakrament pokuty i pojednania będzie codziennie pół godziny przed i w czasie Mszy świętej. Dla dzieci spowiedź będzie we wtorek. Program rekolekcji jest dostępny w gablocie, w biuletynie, na stronie internetowej i facebooku naszej parafii.
  2. Ofiary do puszek zbieramy dziś na paczki świąteczne dla najuboższych. Z przodu kościoła wystawiony jest kosz na żywność trwałą z przeznaczeniem na paczki.
  3. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań.
  4. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek: dla dzieci o 16.30, dla dorosłych i młodzieży o 17.30. Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.30. W środę o – 7.30 i piątek o 6.30 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej. Kandydaci do bierzmowania mają obowiązek uczestnictwa w Drodze Krzyżowej przez cały Wielki Post. Po nabożeństwie proszę przychodzić po podpisy do zakrystii. Dlatego w tym czasie nie będzie spotkań formacyjnych.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek[5 kwietnia] przed południem kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. Ks. Łukasz uda się do swoich chorych w następny piątek [12 kwietnia] po Mszy św. porannej.. Nabożeństwo ku czci NSNMP po Mszy św. porannej w sobotę.
  6. Zapraszamy na święcenia biskupie bpa Wojciecha Skibickiego w sobotę {6 kwietnia] o 11.00 do katedry elbląskiej.
  7. Prosimy o przynoszenie starych palm do kartonu pod chórem. 
  8. Na stoisku przed kościołem można nabyć świece Caritas, baranki wielkanocne, prasę katolicką: Gościa Niedzielnego z dodatkiem diecezjalnym). Za tydzień rozpoczynamy rozprowadzanie palm – za dobrowolną ofiarę, która zostanie przeznaczona na obrusy na ołtarz i balaski. Przy wyjściu z kościoła biuletyn parafialny – dziękujemy za dobrowolne ofiary na jego druk.
  9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
  10. W ostatnim czasie pożegnaliśmy do wieczności: śp. Stefanie Owocką, Wieczny odpoczynek…