loader

Ogłoszenia parafialne 7 kwietnia 2019

06
Kwi

Ogłoszenia parafialne 7 kwietnia 2019

 

V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Z przodu kościoła wystawiony jest kosz na żywność trwałą z przeznaczeniem na paczki świąteczne dla najuboższych.
 2. Jutro przypada 8. dzień miesiąca – na Mszy św. o 18.00 będziemy modlili się o dar potomstwa dla małżeństw starających się o dziecko.
 3. We wtorek modlimy się i wspieramy Radio Maryja i Telewizję Trwam.
 4. W środę [10 kwietnia] przeżywamy 9. rocznicę katastrofy smoleńskiej. W intencji ofiar tej tragedii, jak i pomordowanych w Katyniu będziemy modlić się podczas nieszporów żałobnych o 17.30 i Mszy Świętej o 18.00.
 5. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań.
 6. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek: dla dzieci o 16.30 (dzieci przynoszą na tę drogę krzyżową wykonaną makietę – będzie rozstrzygniecie konkursu i wręczenie nagród), dla dorosłych i młodzieży droga krzyżowa o 17.30. Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.30. W środę i piątek o 6.30 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej.
 7. Kandydaci do bierzmowania mają obowiązek uczestnictwa w Drodze Krzyżowej przez cały Wielki Post. Po nabożeństwie proszę przychodzić po podpisy do zakrystii. Dlatego w tym czasie nie ma spotkań formacyjnych.
 8. Ks. Łukasz uda się do swoich chorych w piątek [12 kwietnia] po Mszy św. porannej.
 9. W piątek w par. św. Brata Alberta o 20.00 Msza św. rozpoczynająca Ekstremalną Drogę Krzyżową. Szczegóły dotyczące tras i zgłoszeń w internecie.
 10. Za tydzień [14 kwietnia] będziemy przeżywać Niedzielę Męki Pańskiej zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy św. będzie błogosławieństwo palm. Główna Msza św. z procesją spod krzyża misyjnego o 12.00. Dzieci prosimy o przyniesienie własnoręcznie wykonanych palem – po Mszy św. odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród.  
 11. Także w następną niedzielę, po Mszy o 12.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 12. Ofiary do puszki w następną niedzielę będą przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 13. W piątek po drodze krzyżowej na 16.30 (czyli ok.17) zapraszamy dzieci na próbę chórku.
 14. Prosimy o przynoszenie starych palm do kartonu pod chórem.  
 15. Na stoisku przed kościołem można nabyć świece Caritas, baranki wielkanocne, prasę katolicką: Gościa Niedzielnego z dodatkiem diecezjalnym. Rozpoczynamy rozprowadzanie palm – za dobrowolną ofiarę, która zostanie przeznaczona na obrusy na ołtarz i balaski. Przy wyjściu z kościoła biuletyn parafialny – dziękujemy za dobrowolne ofiary na jego druk.
 16. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
 17. W ostatnim czasie pożegnaliśmy do wieczności: śp. Andrzeja Miłoszewskiego i śp. Stanisławę Archamowicz, Wieczny odpoczynek…