loader

Ogłoszenia parafialne 14 kwietnia 2019

16
Kwi

Ogłoszenia parafialne 14 kwietnia 2019

Ogłoszenia parafialne 14 kwietnia 2019

Niedziela Męki Pańskiej czyli Palmowa

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Męki Pańskiej zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy św. błogosławieństwo palm. Główna Msza św. z procesją spod krzyża misyjnego o 12.00. Po tej Mszy św. odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród. 
 2. Po Mszy o 12.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 3. Ofiary do puszki są przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 4. Z przodu kościoła wystawiony jest kosz na żywność trwałą z przeznaczeniem na paczki świąteczne dla najuboższych.
 5. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań.
 6. W środę odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Elbląga. Nasza parafia będzie niosła krzyż od stacji XI. Początek o 18.45 w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski.
 7. W  tym tygodniu przeżywać będziemy Triduum Paschalne:
 • Wielki Czwartek – o 18.00 celebrować będziemy Mszę Wieczerzy Pańskiej, po której przeniesiemy Najświętszy Sakrament do kaplicy adoracji tzw. Ciemnicy. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do 24.00. Spowiedź 22.00 – 24.00.
 • Wielki Piątek  - o 8.30 zgromadzimy się na Liturgii Godzin zaś o 18.00 na Liturgii na cześć Męki Pańskiej. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do 24.00. Spowiedź 22.00 – 24.00.
 • Wielka Sobota  - o 8.30 modlić się będziemy Liturgią Godzin. Błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych od 9 do 16 co pół godziny. Obchód Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy Wigilią Paschalną – początek  liturgii 18.00 na placu przed kościołem. Na tę liturgię przynosimy ze sobą świece.
 • W niedzielę o 6.00 – procesja rezurekcyjna i Msza Święta w dzień Zmartwychwstania. Dalej Msze św. w porządku niedzielnym.
 1. Na stoisku przed kościołem można nabyć świece Caritas, baranki wielkanocne, prasę katolicką: Gościa Niedzielnego z dodatkiem diecezjalnym. Można nabyć palmy – za dobrowolną ofiarę, która zostanie przeznaczona na obrusy na ołtarz i balaski. Przy wyjściu z kościoła biuletyn parafialny – dziękujemy za dobrowolne ofiary na jego druk.
 2. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
 3. W ostatnim czasie pożegnaliśmy do wieczności: śp., Wieczny odpoczynek…