loader

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21 kwietnia 2019

21
Kwi

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21 kwietnia 2019

 

Niedziela Zmartwychwstania

1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do głębokiego przeżycia Trzech Świętych Dni [Triduum] i Uroczystości Zmartwychwstania w naszej wspólnocie: panu organiście, panu kościelnemu, służbie liturgicznej osobom odpowiedzialnym za dekorację i przygotowanie Grobu Pańskiego. Jako kapłani - dziękujemy za pamięć i życzenia składane w Wielki Czwartek. Serdeczne Bóg zapłać!

2. W okresie przedświątecznym nasza Caritas Parafialna wydała ok. 60 paczek żywnościowych dla rodzin i dzieci. To owoc naszej jałmużny! Dziękujemy za szczodrość i wsparcie, a wolontariuszom Caritas za ich ofiarną służbę!

3. Jutro II. Dzień Świąt Zmartwychwstania. Porządek Mszy świętych niedzielny. Trwa Oktawa Wielkanocna, dlatego w najbliższy piątek możemy spożywać pokarmy mięsne.

4. Za tydzień II Niedziela po Wielkanocy [Miłosierdzia]. Przy drzwiach kościoła odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby Caritas diecezji elbląskiej.  Prosimy tego dnia o przyniesienie puszek – jałmużny wielkopostnej

5. W następną niedzielę zapraszamy na Mszę św. i spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej.

6. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce pieszej (ok. 30 km) do sanktuarium św. Wojciecha w Świętym Gaju w dniu 27 kwietnia br. [sobota], gdzie odbędą się uroczystości ku czci patrona naszej diecezji. Wyruszymy spod katedry o 5.30. Msza św. przy ołtarzu polowym o godz. 14.00.  Zapisy w zakrystii (do czwartku) – koszt 10 zł. (powrót autokarem). Pielgrzymkę rowerową (w obydwie strony) organizuje parafia. Bł. Doroty – szczegóły na plakacie w gablocie.

7. Ks. Jacek Białek z parafii św. Jerzego organizuje dwudniową pielgrzymkę w dniach 2-3 maja w planie: Westerplatte, Bazylika Mariacka w Gdańsku, Matemblewo, Kalwaria Wejherowska i wiele innych. W cenie również wyżywienie i nocleg. Koszt 180 zł. Informacje i zapisy: ks. Jacek 505 661 148, lub u ks. Łukasza w zakrystii.

8. Od poniedziałku do niedzieli pół godziny przed Mszą Św. poranną będziemy śpiewać Godzinki o Miłosierdziu Bożym, zaś pół godziny przed Mszą wieczorną – nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

9. Na stoisku przed kościołem można nabyć świece dewocjonalia, prasę katolicką: Gościa Niedzielnego z dodatkiem diecezjalnym. Przy wyjściu z kościoła biuletyn parafialny – dziękujemy za dobrowolne ofiary na jego druk.

  1.       Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.