loader

Ogłoszenia parafialne 23 czerwca 2019

24
Cze

Ogłoszenia parafialne 23 czerwca 2019

1. Dziś dzień Ojca – pamiętajmy w modlitwach o naszych ojcach – za żyjących o Boże błogosławieństwo, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski, a za zmarłych o łaskę nieba.
2. Ofiary do puszki przeznaczone są dziś na Caritas.
3. Przez 8 dni od Bożego Ciała przeżywamy tzw. Oktawę – po Mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
4. Jutro, w poniedziałek [24 czerwca] – Narodzenie Św. Jana Chrzciciela, we wtorek [25 czerwca] wspomnienie bł. Doroty z Mątów, patronki diecezji elbląskiej, natomiast we czwartek [27 czerwca] – wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
5. We wtorek 25 dzień miesiąca – adoracja i modlitwy Apostolatu Maryi Królowej Pokoju do 21.00.
6. W czwartek [27 czerwca] na zakończenie dawnej Oktawy Bożego Ciała będzie błogosławieństwo dzieci.
7. W piątek [28 czerwca] – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
8. Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza w piątek do kościoła św. Rodziny na spotkanie modlitewne – początek o 11.
9. W sobotę [29 czerwca] uroczystość św. Piotra i Pawła – Msze św. o 7 i 18. Taca z tego dnia jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
10. Trwamy w miesiącu czerwcu– poświęconym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. wieczornej.
11. 31 osób złożyło deklaracje Parafialnej Krucjaty Modlitwy w intencji odnowy duchowej naszej parafii. Dziękujemy za podjęte zobowiązanie.
12. Pątnicy z grupy pielgrzymkowej „Katedra Elbląg” serdecznie zapraszają do udziału w XXVIII Elbląskiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę. Więcej informacji znajduje się na plakacie w gablocie. W puszce, która stoi przy wyjściu można umieszczać ofiary i intencje, które pielgrzymi zaniosą na Jasną Górę.
13. Informujemy, iż w 2020 roku I Komunia święta odbędzie się w sobotę, 24 maja, zaś rocznica w niedzielę – 25 maja.
14. Na stoisku przed kościołem można nabyć dewocjonalia, książki, prasę katolicką: Gościa Niedzielnego z dodatkiem diecezjalnym. , wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego, nowe Miłujcie się, Przy wyjściu z kościoła biuletyn parafialny – dziękujemy za dobrowolne ofiary na jego druk.
15. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.